W porównaniu z ogromem Wszechświata, Ziemia wydaje się bardzo niewielkim punktem. Jest to jednak jedyna znana planeta, która jest w stanie utrzymać życie i jako taka jest jedynym fundamentem ludzkości. Ziemia, podobnie jak Wszechświat, jest Systemem.”Ziemia jako System, to hasło przewodnie naszego projektu „Dołącz do Circle z programem Erasmus+”.

System ten opiera się na kołowych relacjach współzależności życia człowieka, jego budowania systemów społecznych, przedsiębiorstw, a nawet każdego wymiaru życia z ekologią.

Dzięki niemu wiemy, że „Żyj w zgodzie z naturą” to nie mrzonka. To sposób w jaki człowiek może funkcjonować we wszystkich obszarach życia w obliczu ogromnych przemian globalnych, klimatycznych, ekologicznych.Już niebawem dowiesz się w jaki sposób zakładać gospodarstwa domowe, przedsiębiorstwa, dokonywać wyborów w oparciu o System Zrównoważonego Rozwoju.

Fundacja Medeina wraz z hiszpańską organizacja Permacultura Cantabria przygotowuje książkę „Planowanie Zrównoważonego Rozwoju. Przewodnik dla początkujących.” w ramach projektu „Join the Circle”. Publikacja będzie dostępna już niedługo na http://medeina.pl/dolacz-do-circle-z-programem-erasmus/

Projekt jest współfinansowany ze środków programu Erasmus +.