• O nas

  Poznajmy się lepiej....

 • Cel Fundacji

Fundacja Medeina została utworzona w celu odzyskiwania głębokiego połączenia człowieka z naturą, zapobiegania zaburzeniom na skutek deficytu natury oraz promowania postaw ekologicznych i zrównoważonego rozwoju wspólnot.

Prowadzi projekty młodzieżowe w Polsce i na całym świecie w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, które umożliwiają młodym osobom do 30 roku życia zdobywanie doświadczenia zawodowego w organizacjach zagranicą np. eko-wioskach, centrach ekologii.

Przy wsparciu programów europejskich, w tym Erasmus+, Fundacja realizuje outdoorowe projekty edukacyjne na całym świecie, w których natura odgrywa ważną rolę, jest obecna jako środowisko, narzędzie i treść.

W działaniach outdoorowych Fundacja łączy różne pozaformalne metody edukacyjne, takie jak: edukacja outdoorowa, terapia górska, land-art, budowanie społeczności lokalnych, praktyki wspólnot plemiennych, głęboka ekologia
i świadomość ekologiczna, praca z dzikością i żywiołami, mindfulness w naturze.

Fundacja zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych outdoorowych metodologii edukacyjnych, w tym “trekking empowermentowy”.

Projekty ekologiczne i promujące zrównoważony rozwój Fundacja realizuje poprzez edukację nieformalną, kampanie w social media i internecie, współpracę eko-liderów i eko-aktywistów, wspieranie młodzieżowych grup nieformalnych.

Fundację tworzy zespół managerów, edukatorów i trenerów edukacji nieformalnej, który inspiruje i wzmacnia grupy w szczególności narażone
na wykluczenie społeczne, jak młodzież i seniorzy.

newicons-02

promowanie i zachęcanie do rozwoju w środowisku naturalnym

newicons-03

organizowanie imprez i projektów edukacyjnych

newicons-06

popularyzacja aktywności fizycznej, sportu i turystyki

newicons-05

zachęcanie społeczności do udziału w pracach społecznych i wolontariacie

newicons-04

zachęcanie do rozwoju kultury i sztuki

newicons-07

publikowanie materiałów opartych na celu

 • Podejście

  Fundacja powstała w odpowiedzi na rosnące potrzeby wprowadzenia i włączenia do głównego nurtu zrównoważonego podejścia w rozwoju społeczności na całym świecie, osobistej odporności i związku z naturą. Opracowana przez organizację metodologia opiera się na podejściu, w którym natura odgrywa ważną rolę i jest obecna jako środowisko, narzędzie i treść.

  Główna idea edukacji promowanej przez Medeinę jest innowacyjna ze względu na kompleksowe połączenie metod edukacji nieformalnej, aktywności fizycznej na świeżym powietrzu z szerokim wachlarzem narzędzi samorozwoju łączących uczestników z naturą.

   

 • Metody

newicons2-05

z myślą o naturze

newicons2-06

praktyki budowania wspólnoty

newicons2-02

praca z ciałem

newicons2-03

mindfulness na świeżym powietrzu

newicons2-04

kreatywność

 • Nasz zespół

  Fundacja skupia 11 osób kadry zarządzającej i edukacyjnej: psychoterapeutów, trenerów, eko-trenerów, trenerów edukacji pozaformalnej, aktywistów, instruktorów ekopsychologii i aktywności fizycznej. Regularnie zdobywają oni nowe umiejętności i kompetencje na szkoleniach, konferencjach i kursach na całym świecie.

Nasi partnerzy

esc-logo-pl
EU flag-Erasmus+_vect_POS